Obsah

Co by si děti přály změnit v Hoříně

Děti ze základní školy v Hoříně v rámci výuky sepsaly, co by změnily v Hoříně a co by si v něm přály nového.

Davídek ze 4. třídy by si přál v hořínském parku lavičky, aby si mohli starší lidé sednout. Dále by si přál fotbalovou halu, aby nebyly mokří, když venku prší.

Nikolka z 5. třídy by chtěla dětské hřiště s kolotočem a houpačkami, hřiště na tenis, volejbal a basketbal.Také by chtěla bazén pro školu na léto, velký sál, ve kterém by se konaly plesy, zábavy a karnevaly pro důchodce. Chtěla by také vysázet růže u školy aby každá třída měla svoji zahrádku.

Deniska ze 4. třídy by si přála krytý bazén a upravila by cesty v parku a dala by tam lavičky, aby si mohla odpočinout když jde dlouhou trasu.

Jakub by si přál postavit nové bytovky, aby tu bydlelo více lidí s dětmi, aby měl více kamarádů.

Klárka by zde zavedla více odpadkových košů, aby tu byl stále pořádek. Na Vánoce by si přála osvětlení a ozdoby, aby to Hořín ozářilo.

Dominik z 5. třídy by zde chtěl postavit střední a vysokou školu, aby se z obce stalo městečko a přál by se zde zoologickou zahradu.

Karolínka ze 3. třídy by chtěla za školou bílý písek na volejbal a opravila by hořínský zámek.

Petra z 5. třídy by chtěla, aby cesta v hořínském parku byla posypaná drobnými kamínky. Na Vánoce by tu chtěla mít velký rozzářený stromeček, aby se tu cítila jako v ráji.
V sobotu 27. 5. 2006 ve 13:00 hod. uspřádala kulturní komise společně s Obecním úřadem v Hoříně „ Dětský den.“. Pro děti byly připraveny různě soutěže a hry ve kterých naše děti měřily své síly a ukázaly, co všechno umí a jak jsou šikovné. Soutěžilo se v následujících disciplínách: mlsání koláčů, kolíkování, sloní dupot, yettiho výkop, jak se chodí čápovi, chyť svého zajíce, lachtaní závody, střelnice, úkoly z klobouku, krmení dravé zvěře a závody dvoukolek. Celkem bylo do soutěžního klání přihlášeno 82 dětí. Z to všechno si děti odnesly hezké odměny, které si za své úsilí zasloužily.
To vše jsme jim mohli dopřát hlavně díky sponzorům: Elektrárně Mělník, firmě LECTUS, s.r.o. - p. Kunclovi, p. Husmanovi, p. Procházkovi, p. Brázdovi, p. Lánskému, p. Šíchovi, truhlářství Fous, p. Řízkovi – pekaři, který nechal dětem napéci krásné a chutné koláče, do kterých jim doprostřed p. starosta Fous připravil překvapení v podobě dvacetikoruny se šlehačkou, ke které se děti prokousávaly - a výsledek ty umatlané pusinky, no byla to legrace. Za to všem sponzorům moc a moc děkujeme.
Rovněž děkujeme všem maminkám a děvčatům, které nám ve všech disciplínách pomáhaly a všem soutěžícím se maximálně věnovaly. Děkujeme našemu dvornímu hasiči Honzovi Žižkovi za pomoc s organizací i za výrobu plakátů, p. Romanu Novákovi za jeho hudební produkci, zapisovatelkám ze Zelčína, manželům Studeckým, kteří se po celé odpoledne starali o občerstvení všech přítomných, účinkujícím, hasičům z Mělníka, Lužce nad Vltavou, psovodům z Hejnice, policejnímu psovodovi a všem dalším, kteří nám pomáhali a starali se o zdárný průběh celého odpoledne. Ještě jednou děkujeme.
Měli jsme pro děti samozřejmě připravený také hezký a zajímavý program.
Psovodi Dobrovolného hasičského sboru z Hejnice dětem předvedli co jejich čtyřnozí miláčci dovedou. Nebylo toho málo a když záchranář slaňoval se psem z vysokozdvižné hasičské plošiny, kdy simuloval sestup z vrtulníku při záchranných pracech, přišli se podívat všichni. Policejní psovod předvedl zadržení pachatele, mimo jiné i vytažení pachatele psem z osobního automobilu. Také moc hezké vystoupení měli Beřkovští za Šebířova (spolek historického šermu a dobových tanců z Dolních Beřkovic).
Na hřišti hoří - děti zpozorněly - a to už za hlasitého houkání přijíždějí dobrovolní hasiči z Lužce nad Vltavou - honem k ohni - dětem ukázali mimo jiné jak se hasí, což si mohly děti nakonec sami také vyzkoušet a hlavně klukům se to moc líbilo.
Hasiči z Mělníka opět s houkačkami přijížděli k simulované havárii, předvedli jak se z hořícího auta zachraňuje a vyprošťuje zraněný a v autě uvězněný člověk. Bylo to velice zajímavé a pro děti i poučné.
Nakonec si každý z dětí i rodičů mohli u ohýnku opéct vuřty a to bylo také prima.
V pozdním odpoledni se kácela na návsi májka. Začalo sice pršet, ale nám už to vůbec nevadilo, protože celé odpoledne nám počasí přálo, sluníčko krásně svítilo a bylo nám všem veselo a hezky. Doufáme, že všichni odcházeli spokojeni.
Děti se již těší na příští rok, až se zase sejdeme a bude legrace.

Barbora Svobodová, předsedkyně kulturní komise obce Hořín